неділя, 1 березня 2020 р.


Тема уроку: Джеймс Олдрідж «Останній дюйм».  Віра у внутрішні можливості людини, подолання нею життєвих випробувань.  Утвердження сімейних цінностей. Символічність назви оповідання
     Мета: навчати визначати ключові епізоди, проблему  твору,  розмірковувати над нею,  висловлювати  власні судження;
актуалізувати знання з теорії літератури;
     узагальнити й систематизувати знання учнів про оповідання «Останній дюйм» Джеймса Олдріджа;
     удосконалювати навички аналізу твору,
     розвивати творче та критичне мислення учнів, усне мовлення, уміння формулювати головну думку прочитаного, уміння обстоювати свою точку зору, добирати аргументи на її підтвердження;
     виховувати кращі людські риси: співчуття, розуміння, терплячість, взаємоповагу, любов; повагу до сімейних цінностей та родинних зв’язків; 
     сприяти взаєморозумінню між батьками та дітьми.
Обладнання:  підручник, мультимедійна презентація, схеми, ілюстрації до твору.
Тип уроку: урок поглибленого аналізу літературного твору.
                    
Хід уроку

                                                    Або все почнеться, або остаточно урветься…
                                                                                                         Дж.Олдрідж

                                                               На це варто витрачати час.
                                                                                                      Дж.Олдрідж
І. Організація класу до уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.    Про що говорять числа?(Слайд 1).
2.    Кроссенс.
ІІІ. Оголошення теми та завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.
1. Поетична хвилинка «Батьки і діти, діти і батьки…»
2.Слово вчителя. Нерозуміння – це недолік сучасного суспільства, а нерозуміння між «батьками» та «дітьми» – це трагедія двох поколінь. І це цілком закономірно, адже сучасний соціум «відбирає» батьків – вони вічно заклопотані, їм завжди не вистачає часу, саме тому дуже часто вони бувають неуважними до своїх дітей, втираючи найцінніше – їхню довіру. Можливо, саме дітям варто зробити перший крок, придумати якусь спільну справу, яка б вас об’єднала, щоб мати можливість подолати останній дюйм непорозуміння. Власне, над цими проблемами ми й будемо розмірковувати сьогодні на уроці.

3.  Гра зі словами: Дюйм, останній, сім’я, тато, мама, син.
ІV. Сприйняття та засвоєння навчального матеріалу.
1.Постановка проблемного питання: Як подолати відстань?
2. Бесіда за змістом оповідання
        Про які події розповідає Джеймс Олдрідж в оповіданні “Останній дюйм”?
        Що можна сказати про сім’ю Бена і Деві?
        Як ведуть себе син і батько на початку твору?
        Чому дуже мало говориться про матір хлопчика?
        Що вам здалося незвичним, дивним у стосунках близьких людей?
3.    Робота в групах:
Складання кластерів
1група:  «Сім’я»;   2 група:  «Бен»;  3 група: «Деві»   4 група:      «Джоанна».
4. «Займи позицію»
Так
Проблема
Ні

Чи потрібно було Бену брати свого сина Деві у небезпечну подорож?


5.    Вправа «Емоції».
 Слово вчителя: Кожна людина так чи інакше реагує на певну інформацію. До вашої уваги кадри з фільму «Останній дюйм»(1959 р.). Свої почуття проілюструйте смайликами. Знайдіть у тексті і зачитайте відповідні епізоди.
6.    Евристична бесіда «Обмін думками»:
·       Як ви вважаєте, чому, за задумом автора, герої опинилися в екстремальній ситуації?
·       Що змінилося в стосунках батька і   сина?  
  V. Закріплення знань , вмінь та навичок.
                                    
1.    Подумай!
         Що керувало вчинками Деві, коли він побачив свого батька закривавленим?
        А як поводив себе Бен?
         Чи змінилося щось у стосунках батька і сина під час такого страшного випробування?
         Знайди цитату у тексті, як про це говорить автор?
         Чи вдалося врятуватися Бенові й Деві?
2.    Словесне малювання на тему «Подолання останнього дюйма».
Слово вчителя: Зверніть увагу на кадр из фільму «Останній дюйм». Опишіть Бена і Деві. Про що говорить вираз обличчя кожного з них?
3. Робота в групах
Скласти сенкан:
         Бен 
        Деві
        Дюйм
        Сім’я
4.    Зробіть висновок:
·       Що зрозуміли батько й син після порятунку?
·       Коли вперше ми розуміємо, що Бен любить сина ?
5.    Вирішення проблемних питань:
·       2, 54см – багато це чи мало?
        Як ти думаєш, невже можна жити з сином і «не розгледіти його обличчя»? Що ж не розгледіли  батьки в своєму хлопчикові?
                   -         Як характеризує батька той вчинок, коли у критичній ситуації він вперше вибачився перед сином за те, що, може, буде гримати на нього?
                   -         У кінці твору автор пише: «Усе склалося якнайкраще, але багато залежало від зустрічі з хлопцем: тут або все почнеться, або остаточно урветься, і, можливо, назавжди». Як ти думаєш, якою буде зустріч героїв і чи є майбутнє у стосунках батька і сина? Аргументуй свою думку.
                   -         Чи зробили герої висновки з усього, що сталося, які уроки вони винесли?

VІ. Підсумок уроку
1.    Вільний мікрофон
·       Оповідання “Останній дюйм” – це твір про…
        Найголовніше у житті …
        Щоб подолати “останній дюйм”, необхідно…
        Такі твори потрібно вивчати в школі, тому що…
2.    Робота з епіграфом
3.    Реклама оповідання: «Радимо прочитати».
VІІ. Домашнє завдання                                              
        Скласти молитву за своїх батьків;
        Сказати татові і мамі, як ви їх любите;
        Скласти поради ровесникам щодо стосунків з батьками.







Немає коментарів:

Дописати коментар